8 důvodů, proč byste se měli naučit malovat/kreslit

skicaret3

Spousta lidí neumí kreslit ani malovat a mají pocit, že to k ničemu nepotřebují. Mě z vlastních zkušeností malířky ovšem napadá hned celá řada důvodů, proč byste se měli chtít malovat či kreslit naučit. (Mimochodem, pokud jste to nevěděli, kreslit a malovat není totéž, ale o tom zase někdy příště. To, co budu psát v tomhle příspěvku, se týká kreslení i malování, ale dál budu používat jenom slovo malování, abych to nekomplikovala :-).)  Tak tedy:

1. Malování změní váš pohled na svět

Když se naučíte malovat, začnete si více všímat krásy kolem sebe. Naučíte se oceňovat krásu všedních maličkostí – barev západu slunce, zamlžených kopců v dálce, vrásek ve tvářích starých babiček, starého harampádí ve stodole, odlesků slunce na rybníce… Začnete se víc koukat kolem sebe a víc si pozorování svého okolí užívat.

2. Při malování znovu objevíte svou hravost a radost

Co je pro mě hodně důležité, je to, že při malování se můžete znovu spojit se svým hravým dětským já a nechat ho svobodně projevit, což vám přinese do života spoustu radosti a zábavy.

3. Zvýšíte si sebevědomí

Už nikdy nebudete muset odmítat své děti či vnoučata slovy „neumím kreslit“. Při jednání s druhými budete schopni své myšlenky názorněji prezentovat nějakou schématickou malůvkou. A navíc, když se dokážete naučit malovat, možná vám to dodá odvahu vyzkoušet i další věci, do kterých se tak trochu ostýcháte pustit, protože se bojíte nezdaru. Takže malování vám vlastně pomůže k dalšímu rozvoji.

4. Začnete si sami sebe více vážit a více vnímat svou hodnotu

Když namalujete povedený obrázek a uvědomíte si „tohle jsem namaloval já„, možná si uvědomíte, že to, co děláte má nějakou hodnotu. Že vy sami máte hodnotu. A začnete si sami sebe více vážit.

5. Malování je skvělá relaxace

Protože při malování přepínáte do úplně jiného režimu, než v jakém fungujete normálně (viz bod 2 výše), báječně si při něm odpočinete. A když se do něj opravdu ponoříte, může vám být až meditací, která vám dodá do celého dne obrovský klid.

6. Malováním ze sebe můžete dostat nepříjemné pocity

Když malujete ze srdce, dostáváte ze sebe své emoce, takže malování může být i senzační terapií.

7. Malováním si rozvíjíte mozek

Když malujete, zapojujete jinou část mozku než v běžném životě. Používáte totiž pravou mozkovou hemisféru místo levé. To, že se naučíte mít k pravé hemisféře přístup, může přispět k tomu, že ji začnete více využívat i v běžném životě. Ptáte se, k čemu vám to bude? Inu, v pravé mozkové hemisféře sídlí třeba naše intuice a emoce nebo schopnost myslet synteticky, tj. vnímat věci v širších souvislostech, což znamená, že díky ní můžete začít novým způsobem přistupovat k řešení každodenních problémů a můžete nacházet nová, mnohdy i pro vás samotné překvapivá řešení.

8. Přestanete zabíjet čas u počítače a televize

Jak vidíte, malováním si zkrátka celkově obohatíte život. Takže neváhejte a začněte. Třeba kurzem kreslení pravou mozkovou hemisférou s mou maličkostí :-).

Tento kurz je vhodný pro úplné začátečníky – obrázek „před“ a „po“ kreslila skutečně jedna a táž osoba.

Na kurzu se naučíte úplným základům kreslení, s důrazem na kresbu portrétu podle předlohy, ale vyzkoušíte si i kresbu podle skutečnosti.

Přijďte se přesvědčit, že umíte kreslit!

Mějte den jako malovaný,

Hanka

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Tipy a triky mailem

    Kreslíte či malujete a chcete se rozvíjet? Když mi zanecháte mailovou adresu, budu vám cca 1× měsíčně posílat mail s užitečnými tipy pro kresbu a malbu a informací o případných kurzech, které by vás mohly v tvorbě posunout dál. Z odběru mailů se můžete kdykoli odhlásit. Aby vám maily nepadaly do spamu, nezapomeňte si přidat do adresáře mou adresu hanka@malujemesusmevem.cz.

  • Aktuální info o kurzech

    Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se níže. Aby vám moje maily nepadaly do spamu, nezapomeňte si do adresáře přidat mou mailovou adresu hanka@malujemesusmevem.cz.