Pastelky nejsou jen pro děti

Když se vás zeptám, zda umíte kreslit pastelkami, většina z vás si asi pomyslí: Pastelkami? To je přece pro malé děti, to jsme dělali ve školce a na základce, to není nic pro dospělé!

Ale chyba lávky. Pastelky mohou být krásným výtvarným prostředkem, který vám umožní velmi snadno vyjádřit úplně cokoli. Říkáte, že pastelkové obrázky jsou přece nevýrazné, nanicovaté, lidově řečeno „vyblité“? Jsou dobré jen na omalovánky?

Inu, mohou být, ale nemusí! Stačí vědět, jak na to. Důležité jsou dva fígle:

 1. Nebát se přitlačit, což bývá kámen úrazu, protože rodiče i paní učitelky nám celé dětství vštěpují, ať na tužky netlačíme. Ale bez přitlačení to nejde.
 2. A druhý fígl? Míchat, míchat, míchat. Pastelkové obrázky musejí být duhové, mihotat se všemi barvami. (Jinak to není obrázek dospělého člověka, ale dětská omalovánka, jak jste si určitě před chvílí v duchu říkali ;-).)

Takže vyzkoušejte, co jsem teď říkala, a určitě se vám podaří vytvořit něco takhle pěkného:

 

A pokud byste náhodou zjistili, že vlastně nevíte, jak míchat barvy, dorazte na kurz Pastelkové hrátky, kde se právě míchání barev věnujeme. K dispozici máme akvarelové pastelky, takže zároveň si ukazujeme u některé fígle platné pro akvarel.

Mějte krásný den a malujte s úsměvem 🙂

Hanka

 • Nejnovější příspěvky

 • Rubriky

 • Ebook Už se nebojím kreslit a tipy a triky mailem – zdarma

  Toužíte kreslit, ale nevíte, jak na to? Máte pocit, že jste to nikdy neuměli?
  Zbavte se svých starých bloků a naučte se základům kreslení s pomocí tohoto ebooku a návazných tipů a triků pro kresbu/malbu mailem zdarma.

 • Aktuální info o kurzech

  Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se zde: