Praktický důvod, proč se naučit kreslit

Možná jste zaznamenali, že jsem se teď na nějakou dobu odmlčela. To proto, že jsme se stěhovali.

Když jsem dnes ráno procházela naším novým domečkem, vzpomněla jsem si, jak jsem ho před rokem chystala na papíře a jak jsem před pár měsíci kreslila návrhy interiéru… a uvědomila jsem si, že dům vlastně vypadá úplně přesně tak, jak jsem si ho představovala. No a v tu chvíli mi taky došlo, jak velkou výhodou je i v praktickém životě, například právě při zařizování nového bydlení, umět kreslit. Proto jsem se rozhodla, že sem dám pár obrázků, které vám ukáží, jak to myslím a proč byste se měli naučit kreslit také a třeba i proniknout do základů perspektivy.

Nevím, jak vy, ale my si s mužem úplně moc neumíme představit, jak bude co vypadat. A tak jsem nám udělala pár vizualizací. Vizualizace se nám moc osvědčily, například při rozhodování o tom, na jakou stěnu dát dřevo a kterou mít barevnou, nebo třeba při vytváření kuchyně – tam nám byly opravdu velkým pomocníkem, protože jsme na jejich základě změnili koncepci z úplně „chaloupkové“ podoby do takové umírněnější, která nakonec dopadla výborně.

Vstupní hala (komodu ještě nabarvím a zrcadlo nám truhláři zatím nepřivezli, ale bude 😉 ).
vstup návrhzm vstup fotozm

Kuchyně:
kuch2 návrhzm kuch2 fotozm

Koupelna:
koupelna horní návrh koup horní fotozm

Kreslila jsem nám také návrhy některých kusů nábytku, abychom si je uměli představit:koupelny skříňky

Tak to byla při dnešku jen taková kratičká motivace pro vás, proč byste se měli věnovat kreslení, a zároveň malé nakouknutí k nám domů ;-).

Připomínám, že pokud byste se chtěli učit kreslit pod mým vedením, tak navštivte můj kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, na kterém se věnujeme kresbě tužkou, případně uhlem. Zabýváme se především kresbou portrétu, ale v případě vašeho zájmu si můžeme vysvětlit třeba i základy již zmiňované perspektivy.

Takže kdo budete mít zájem, hlaste se ;-).

Mějte krásný den,

Hanka

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky

  • Ebook Už se nebojím kreslit a tipy a triky mailem – zdarma

    Toužíte kreslit, ale nevíte, jak na to? Máte pocit, že jste to nikdy neuměli?
    Zbavte se svých starých bloků a naučte se základům kreslení s pomocí tohoto ebooku a návazných tipů a triků pro kresbu/malbu mailem zdarma.

  • Aktuální info o kurzech

    Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se zde: