Jaké akrylové barvy si koupit – pokračování

IMG_2079

Před nedávnem jsem sem dávala malé srovnání akrylových barev, na základě kterého jsem vám doporučovala barvy značky Amsterdam. Pár dní poté se na mě jedna studentka obrátila s dotazem, jaké by si měla koupit odstíny, aby se jí z nich potom dobře míchalo, když už do Amsterdamů investuje. Přišlo mi to jako velmi dobrý dotaz, a tak jsem se rozhodla, že své oblíbené odstíny napíšu i sem.

Určitě neuděláte chybu, když si od Amsterdamu pořídíte primární barvy:
primární červená – Primary Magenta č. 369
primární modrá – Primary Cyan č. 572
primární žlutá – Primary Yellow č. 275
Z těch namícháte úplně cokoli.

mám ovšem mnohem raději nepatrně jiné odstíny, ze kterých už sice nenamícháte směsi tak čisté, ale přesto jsou to barvy velice krásné a pro mě vlastně zajímavější než ty, které vznikají obdobným míšením barev primárních, protože jsou trošku víc lomené.

Osobně místo primárních barev používám tyhle:

– místo magenty používám karmínovou červenou Carmine č. 318 (Amsterdam)
– místo primární modré pruskou modř Prussian Blue č. 566 (Amsterdam)
– no a místo primární žluté jsem ke svému vlastnímu překvapení zjistila, že používám kadmium žluté střední Cadmium Yellow Medium Hue č. 161 – tentokrát nikoli od Amsterdamu, nýbrž od Liquitexu (Liquitex Basics).

Vedle zmiňovaných tří odstínů používám ještě:

sienu pálenou Burnt Sienna 411 (Amsterdam)
– a když maluji krajiny, tak mám ráda šťavní zeleň Sap Green 623 (také Amsterdam).

Bělobu mám titanovou od Liquitex Basics.

No, a to tím vlastně končím. Mám sice doma spousty dalších tub a tubiček, ale vlastně je vůbec nepoužívám. Čas od času využiju trošičku černé, ale to mi stačí jakákoli úplně obyčejná, tu bych drahou určitě nekupovala.

A ještě jedna technická k údržbě tub s barvami. Amsteram i Liquitex dělají poměrně velké plastové tuby, které jsou super v tom, že nemají šroubovací uzávěr, který se časem zanese a barvy pak nejsou buď otevřít nebo naopak zavřít a často vám také kvůli tomu vyschnou. Na velkých tubách od Amsterdamu či Liquitexu vám jenom pod odklapávacím víčkem občas vznikne nános zatuhlé barvy, který brání jejich kvalitnímu dovření. Když tenhle nános jednou za občas odstraníte a barvy si budete pořádně zavírat, nevysychají a vydrží opravdu dlouho.

Tak, a to už je opravdu všechno,

mějte krásný den a malujte s úsměvem :-),

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky

  • Ebook Už se nebojím kreslit a tipy a triky mailem – zdarma

    Toužíte kreslit, ale nevíte, jak na to? Máte pocit, že jste to nikdy neuměli?
    Zbavte se svých starých bloků a naučte se základům kreslení s pomocí tohoto ebooku a návazných tipů a triků pro kresbu/malbu mailem zdarma.

  • Aktuální info o kurzech

    Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se zde: