Osobitost expresivních tahů štětcem

paprika

Onehdá jsem si malovala pro radost takovou malou rychlovku – studii zátiší s paprikou – a při té příležitosti jsem si uvědomila, jak je důležité nebát se velkých štětců a důrazných, expresivních tahů. A jak je důležité dělat každý tah sebevědomě a rozhodně, s přesvědčením, že ho na obrázku opravdu chci.

Obrázek nahoře má rozměry 30×30 a malovala jsem ho celý plochými štětci o šířce 4 cm a 2 cm. Myslím, že ještě zábavnější by bylo vyzkoušet takto velkými štětci malovat na ještě menší plátno – třeba jen 20×20 cm, ale to jsem neměla k dispozici.

Každopádně mi tohle malé cvičeníčko hodně dalo a doporučuju ho k vyzkoušení i vám. Malé plátno, velké štětce a důrazné tahy, žádné jemnůstky a roztírání.

Pokud byste měli chuť vyzkoušet něco takového se mnou, doražte na kurz – mrkněte na termíny, těším se na vás.

Mějte se moc krásně a malujte s úsměvem :-).

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Tipy a triky mailem

    Kreslíte či malujete a chcete se rozvíjet? Když mi zanecháte mailovou adresu, budu vám cca 1× měsíčně posílat mail s užitečnými tipy pro kresbu a malbu a informací o případných kurzech, které by vás mohly v tvorbě posunout dál. Z odběru mailů se můžete kdykoli odhlásit. Aby vám maily nepadaly do spamu, nezapomeňte si přidat do adresáře mou adresu hanka@malujemesusmevem.cz.

  • Aktuální info o kurzech

    Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se níže. Aby vám moje maily nepadaly do spamu, nezapomeňte si do adresáře přidat mou mailovou adresu hanka@malujemesusmevem.cz.