Mít se ráda

Mít se ráda – tohle je asi nejčastější téma, se kterým se na svých kurzech setkávám. Ženy, které ke mně chodí, často říkají „Hani, od minulého kurzu jsem doma nic nenamalovala. Tolik bych chtěla, ale nedokážu si na to udělat čas.“

Nedokážu si na to udělat čas. Jak to, že někdo si ho udělá a jiný ne?

Je to celé o našich preferencích. O tom, na jaké místo stavíme samy sebe a na jaké své okolí. Tedy potažmo o tom, jak máme samy sebe rády. My ženy často míváme tendenci pečovat neustále o druhé a na nás samotné nám už pak „nezbývá čas“. Jsme potom celé unavené, otrávené, znechucené, uštvané.

Co s tím? Zkrátka přehodnotit preference. Z vlastní zkušenosti vím, že když se nevěnuju sama sobě, jsem hrozně protivná a většinou to paradoxně odnášejí mí nejbližší, kterým jsem se jakože „věnovala“ (protože před těmi se samozřejmě neostýchám dát své protivnosti průchod, že ano… 🙂 ). Takže jsem časem dospěla k tomu, že je pro všechny zúčastněné mnohem lepší, když se na hodinku či dvě zavřu do ateliéru a maluju nebo si chvíli čtu, protože když vylezu, naštvanost je pryč a všichni jsou vlastně spokojení. A já mám pak mnohem víc energie, takže pak hravě stihnu všechno, co jsem chtěla, jenom u toho netrpím ani já, ani mé okolí ;-).

Takže, milé ženy, mějte se rády… NEBOJTE SE UDĚLAT SI PRO SEBE ČAS, když cítíte, že to potřebujete. Dejte si v klidu kafíčko nebo si namalujte pěkný obrázek, ono vám nic neuteče ;-).

Mějte pěkný den,

Hanka

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Tipy a triky mailem

    Kreslíte či malujete a chcete se rozvíjet? Když mi zanecháte mailovou adresu, budu vám cca 1× měsíčně posílat mail s užitečnými tipy pro kresbu a malbu a informací o případných kurzech, které by vás mohly v tvorbě posunout dál. Z odběru mailů se můžete kdykoli odhlásit. Aby vám maily nepadaly do spamu, nezapomeňte si přidat do adresáře mou adresu hanka@malujemesusmevem.cz.

  • Aktuální info o kurzech

    Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se níže. Aby vám moje maily nepadaly do spamu, nezapomeňte si do adresáře přidat mou mailovou adresu hanka@malujemesusmevem.cz.