Moje kurzy

„Největší odměnou pro mě je vidět, že vám moje kurzy dělají radost.“

Chci dostávat informace o nových kurzech

Vložte své kontaktní údaje


Jednodenní kurz pro mírně pokročilé, na kterém si procvičíme kresbu podle skutečnosti - stínování, základy perspektivy... Vyzkoušíme si nakreslit nejrůznější předměty, drapérii, malé zátiší. K dispozici budeme mít uhel, rudku, sépii.
Zejména sépie se vám určitě bude líbit - lze ji velmi jednoduše rozmýt vodou, čímž se dá docílit měkkého stínování - něco ve stylu úvodního obrázku krabičky s mašlí.
Více zde.

Máte už nějaké zkušenosti s kreslením tužkou? Chtěli byste si osvojit základy míchání barev, abyste mohli kreslit barevně? Vyzkoušejte další kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a přijďte si tentokrát pohrát s pastelkami! Zásady míchání odstínů, které si osvojíte na pastelkách, platí i pro všechny ostatní typy barev.
Kurz kreslení pastelkami není tak náročný jako úvodní kurz kreslení tužkou, na kterém si osvojujeme úplné základy a zbavujeme se bloků, které jsme si v sobě nesli celý život. Teď už víme, že umíme kreslit, a zužitkujeme to, co jsme se naučili v prvním kurzu. Tentokrát si už budeme jenom hrát, experimentovat s barvami a jejich nanášením přes sebe.
Více zde.

Kurz malby špachtlí a akrylovými barvami.
Staňte se na jeden den malířem a přijďte si namalovat špachtlí svůj vlastní obraz na plátně ve stylu impresionistů, podzimní krajinu či vlastní moderní abstrakci. 
Použití špachtle nám umožní vytvořit na plátně plastické textury, které ještě ozvláštníme použitím speciálních strukturovacích past. Podmínkou pro účast v kurzu tentokrát NENÍ absolvování tužky a pastelek, kurz zvládne každý, kdo má chuť vyzkoušet a poznat něco úplně nového a odlišného. 
Více zde.

Na kurzu suchého pastelu budeme kouzlit s vrstvením barev přes sebe a s radostí si zavzpomínáme na dětství při jejich mísení, ke kterému budeme v hojné míře používat svoje prsty. (Suchý pastel je totiž označení pro uměleckou prašnou křídu podobnou té, kterou jsme jako děti s rozkoší čmárali po chodnících.)
Odměnou za umazané prsty vám bude vlastnoručně namalovaný obraz, který pro vás bude mít nezapomenutelné kouzlo.
Více zde.

Toužíte kreslit a nevíte, jak na to? Máte pocit, že jste nikdy kreslit neuměli? Zdá se vám, že celkově nejste dost kreativní?
Přijďte se přesvědčit, že kreslit umíte! Stačí, když věnujete sami sobě dva dny. Odejdete s nově nalezeným sebevědomím, že dokážete nakreslit úplně cokoli, a dost možná si v průběhu víkendu uvědomíte, že když jste si dovolili něco tak zdánlivě nemožného, jako je kreslit, můžete si začít věřit a zkusit překročit své domnělé hranice i v jiných oblastech svého života.
Více zde.

Jednodenní kurz, na kterém vzdáme hold kráse květů. Malovat budeme tentokrát olejovými barvami, které nám v rámci možností a individuálního naladění každého z účastníků umožní věrné, téměř až hyperrealistické provedení květů. Kurz je vhodný zejména pro pokročilejší, nicméně může ho vyzkoušet každý, kdo se nebojí vzít do ruky tužku či pastelky. Rozhodně není potřeba umět malovat olejovými barvami – naopak, kurz pro vás může být příležitostí si je vyzkoušet a zjistit, zda by vás to bavilo.

Více zde.

Staňte se na jeden den skutečným malířem a přijďte si vyzkoušet, jak se pracuje olejovými barvami na opravdickém malířském stojanu.
Tentokrát si namalujeme klasické zátiší.
Láká vás malování olejovými barvami a chcete se dozvědět, jak na to? Právě pro vás je jako dělaný kurz Zátiší olejem! Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, není potřeba umět kreslit či malovat.
Více zde.

Jednodenní kurz, na kterém si ukážeme, jak postupovat, aby moře na obrázku vypadalo skutečně jako moře, aby vlny byly plastické, pěna byla pěnou atd. Malovat budeme tentokrát akrylem. Kurz je vhodný zejména pro pokročilejší, nicméně může ho vyzkoušet každý, kdo se nebojí vzít do ruky tužku či pastelky. Rozhodně není potřeba umět malovat akrylovými barvami – naopak, kurz pro vás může být příležitostí si je vyzkoušet a zjistit, zda by vás to bavilo.

Více zde.

Pravidelný dopolední kurz kresby a malby pro naprosté začátečníky i mírně pokročilé. Individuální program a techniky dle potřeb každého z účastníků. S naprostými začátečníky můžeme využít metodiku kreslení pravou mozkovou hemisférou, takže se naučí kreslit a posléze i malovat opravdu každý.
Lze se připojit kdykoli v průběhu roku, pravidelně i jednorázově.
Více zde.

Láká vás malování olejovými či akrylovými barvami, ale vůbec nevíte, jak na to? Chtěli byste si tyto barvy vyzkoušet, než do nich investujete nemalé peníze?
Jste hodně vytížení a nemáte čas absolvovat klasický kurz malování?
Využijte možnosti dorazit ke mně do ateliéru na individuální minikurzík a přijďte si práci s olejovými či akrylovými barvami osahat.
Po dohodě mohu dorazit i k vám domů a můžete tvořit v pohodlí svého domova.
Více zde.

To jsem já – kurz intuitivní malby

Jednodenní kurz intuitivní malby akrylovými barvami, na kterém se naladíme na své nitro a ztvárníme na plátně své aktuální pocity, otázky, pochybnosti, zkrátka to, co se v nás zrovna odehrává nebo čím aktuálně procházíme.

Kurz je vhodný úplně pro každého, není vůbec potřeba umět kreslit či malovat. Důležitější je proces než výsledek.

Více zde.

Máte nějaké oblíbené umělecké dílo, které byste rádi měli doma v originále? Snadná pomoc: namalujte si ho sami Na kurzu Malujeme podle známých umělců si vlastnoručně vytvoříte svou vlastní repliku svého oblíbeného obrazu. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, není potřeba umět kreslit či malovat.
Více zde.

Baví vás kreslit tužkami či pastelkami a netroufáte si zatím na práci se štětcem a mokrými barvami? Nejste si jisti, zda vás láká transparentnost akvarelu, nebo hutnost a neprůhlednost oleje? Vyzkoušejte akryl!
Přijďte si tuto poměrně novou techniku "osahat" a zjistit, co obnáší. Odměnou vám bude vlastnoručně namalovaný obraz na plátně.
Podmínkou pro účast v kurzu tentokrát NENÍ absolvování tužky a pastelek, kurz zvládne každý, kdo má chuť vyzkoušet něco nového a trošku si umazat ruce. 
Více zde.

Chcete kreslit s vnoučaty a nejde vám to? Taky vám paní učitelka v první třídě řekla, že TAKHLE auto/pes/člověk tedy rozhodně nevypadá, a vy se od té doby bojíte vzít tužku do ruky, protože trpíte pocitem, že neumíte kreslit?
Nevěříte si? Máte ohledně kreslení blok?
Dejte si dárek a přijďte se přesvědčit, že kreslit umíte! Stačí, když v sobě najdete chuť, seberete odvahu a věnujete sami sobě dvě hodiny týdně. Po skončení semestru budete odcházet s nově nalezeným sebevědomím, že dokážete nakreslit úplně cokoli.
Více zde.