Malování po žensku

ziva

Občas mám nepřekonatelnou chuť namalovat něco typicky ženského, zdobného – řekla bych skoro až přeplácaného. Pokud tyhle stavy míváte taky, ráda bych vám v tomto příspěvku doporučila několik věciček, které vám v tomto směru jistě udělají velkou radost.

Každý obrázek snad s výjimkou olejomalby, na které nic nedrží, protože olej je zkrátka mastný, můžete ozdobit pomocí třpytivých reliéfních kontur a nejrůznějších flitrů a sklíček, jež na obrázek nalepíte vteřinovým lepidlem či tavnou pistolí. Kontury seženete ve výtvarných potřebách, sklíčka většinou v obchodě, kde se prodávají korálky (ty jde na obrázky samozřejmě lepit také).

IMG_6176 IMG_6177

Blýskavé kontury můžete nechat tak, jak je nanesete rovnou z tubičky, tj. jako tenké reliéfní linie, ale dají se také rozmáznout prstem, takže pak pod nimi více prosvítá původní barva a ony ji jenom jemně prozáří.

IMG_6179

Tímto způsobem můžete zdobit i obrázky (např. mandaly) kreslené pastelkami na čtvrtce (obyčejný papír by se mohl zkroutit).

Pokud malujete na plátno, můžete k ozdobení obrazu použít i drobné polodrahokamy, které opět nalepíte vteřinovým lepidlem nebo tavnou pistolí.

Takže vyrazte do výtvarných potřeb pro kontury a hurá do toho!

Pokud ještě nemáte zkušenosti s malbou akrylem, můžete si ji vyzkoušet – včetně třpytivých kontur – na kurzu akrylové malby, který budu mít 16.4.2016 v Praze.

 

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky

  • Ebook Už se nebojím kreslit a tipy a triky mailem – zdarma

    Toužíte kreslit, ale nevíte, jak na to? Máte pocit, že jste to nikdy neuměli?
    Zbavte se svých starých bloků a naučte se základům kreslení s pomocí tohoto ebooku a návazných tipů a triků pro kresbu/malbu mailem zdarma.

  • Aktuální info o kurzech

    Chcete dostávat informace o nově vypsaných živých kurzech? Zaregistrujte se zde: